Üretim – Almanya, Polonya ve Çin’de kablo üretimi

HELUKABEL 1988 yılından beri Nürnberg yakınındaki Windsbach’ta bulunan kablo fabrikasında üretim yapıyor; firmanın kendine ait ilk kablo üretimi de burada başlamıştı. Burada aynı zamanda test donanımları da bulunuyor ve üretimde şimdiye dek üç kez kapasite artışı yapıldı. Bu da üretim lokasyonu olarak Almanya lehine açık bir kararı ifade ediyor. Avrupa’daki diğer üretim tesisleri Saksonya Eyaletinde Meissen’da ve Jaworzno, Polonya’da bulunuyor. Diğer bir üretim tesisi ise 2014 yılından beri Taicang, Çin’de faaliyet gösteriyor. Bunun sayesinde Asya bölgesindeki müşterilerimizin isteklerine hızla ve esnek bir şekilde yanıt verebiliyoruz.

Production of wire drawing
Production of wire drawing

Windsbach ve Meissen - Almanya’daki üretim

Bu iki fabrikada en modern üretim yöntemleriyle yıllık olarak yaklaşık 1 milyon kilometre (dünya etrafında 25 tura eşdeğer) kablo damarı üretiyoruz. 300’den fazla kalifiye işgücü, iddialı norm ve özel kabloların üretimi konusunda uzmanlaşmıştır.

En yeni malzemelerin kullanılması ve uluslararası test kuruluşlarıyla işbirliği yapılması sayesinde otomasyon, veri teknolojileri, bina sistemleri teknolojileri ve yenilenebilir enerjiler alanlarında inovasyon öncüsüyüz.

Sayılarla üretimimiz:

  • 50.000 m² üretim alanı
  • 26 ekstrüder makinesi
  • 20 kablo burma makinesi
  • 60 örme makinesi
  • 0,05 ile 1000 mm² arası kesitlerde kablo ve iletkenler
  • Üretim standartları: VDE, EAC, UL, CSA, HAR, CCC, Germanischer Lloyd, TÜV veya müşteri şartnamesine göre
HELUKABEL manufacturing building in Windsbach from the outside
Windsbach’taki HELUKABEL® üretimi
Production at Balzer Kabel in Meißen
Meißen’daki HELUKABEL® iştiraki Balzer Kabel

Jaworzno - Polonya’daki üretim

Krakow yakınındaki HELUKABEL Eltron firması üstün nitelikli bakır teller ve bantlar, kompanzasyon kabloları, termal kablolar ve 400°C sürekli kullanıma uygun yüksek sıcaklığa uygun kablolar üretiyor. Uluslararası standartlara ve müşteri taleplerine uygun olarak üretilen ürünler dünyanın dört bir köşesinde örneğin otomotiv sektöründe, elektrik ve elektronik endüstrisinde, büyük tesislerin kurulumunda ve ağır sanayide kullanılır.

The cable production hall at ELTRON in Poland
Jaworzno, Polonya’da HELUKABEL Eltron firmasında kablo üretimi
The cable production hall at ELTRON in Poland

Taicang - Çin’deki üretim

HELUKABEL firmasının Taicang (Şanghay), Çin’de de bir üretim tesisi var. 7.000 m² büyüklüğünde bir alanda Asya bölgesine yönelik kablo ve iletkenler üretiliyor.

Almanya’daki fabrikalara benzer şekilde, burası da Çin standartlarına ve uluslararası standartlara uygun üstün nitelikli, esnek ve çok esnek kablo ve iletkenlere odaklanmış durumdadır. Esnek üretim hücreleri sayesinde kısa teslimat süreleri mümkündür ve Asya bölgesine yönelik HELUKABEL lojistik merkezine yakınlığı sayesinde de büyük projelerin yürütülmesi için muazzam bir avantaj sağlanmaktadır.

Helukabel production Taicang building from the outside