Geleceği olan bir enerji – güneş enerjisi

Yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriğe olan talep yıldan yıla belirgin bir şekilde artıyor – bunu karşılayabilmek için güneş enerjisinden elektrik elde etmek kaçınılmazdır. Bu teknolojide güneş pillerine ulaşan güneş ışınlarının enerjisi fotoelektrik efekt yardımıyla elektrik enerjisine dönüştürülür.

Dönüştürülen enerjinin kullanılabilir hale getirilmesi için güneş pilleri modüller halinde bir araya getirilir ve güneş enerjisi santrallerine bağlanır.

Güneş enerjisi günümüzde Almanya’da yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi konusunda rüzgar enerjisinin ardından ikinci büyük paya sahiptir. 2019 yılında bu sayede 30 milyon tona yakın karbondioksit salımı önlenebildi. Bu da güneş enerjisinin sürdürülebilir ve çevre dostu enerji olmasının nedenidir.

Güneş enerjisi sistemlerinde hem modüller arasındaki hem de onların invertörlerle arasındaki kablo tesisatlarının güvenli ve uzun ömürlü olması önem taşır. Açık alanda aşırı uçlarda olabilen iklim koşulları nedeniyle kablolara yönelik beklentiler son derece yüksektir. HELUKABEL, güneş enerjisi modüllerinin kablo tesisatları için SOLARFLEX markasıyla yüksek kaliteli ve TÜV sertifikalı kablolar sunar. Özel kılıf malzemeleri ve izolasyon maddeleri sayesinde yalnızca aleve dirençli ve halojensiz olmakla kalmayıp, ozona, UV ışınlara, asitlere ve bazlara, hidrolize ve amonyağa karşı da dayanıklıdırlar. Kemirgenlerin de hiç şansı yoktur, çünkü SOLARFLEX kablolar ayrıca kemirgenlere karşı korumalı olarak da tedarik edilebilir.

HELUKABEL, güneş enerjisi santrallerinin altyapı kabloları için çeşitli yeraltı ve orta gerilim kablolarını doğrudan stoktan temin eder. Daha hafif ve uygun maliyetli seçenek olarak alüminyum kablolarımız da bulunmaktadır.

Sorularınız mı var? Doğru ürünleri seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz ve her zaman hizmetinize amadeyiz.

E-posta ile info@helukabel.com.tr adresinden veya + 90 212 502 41 95 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.