Robot teknolojisine yönelik kablo, iletken ve aksesuarlar

Robotlar tüm dünyada imalat endüstrisinin ayrılmaz bir parçası olmuştur ve uzun zamandır ondan ayrı düşünülemez. Üretimde artık sıklıkla robotlarla ve insanlarla omuz omuza, etkileşimli olarak çalışan, ama kendi başlarına da iş görebilen “Cobot”, yani kolaboratif robotlarla karşılaşılıyor. En yeni endüstriyel robotlar üç boyutlu bir uzamda hareket ederler ve böylece çok farklı görevler üstlenebilirler.

Bir robotun veya bir robot kolunun hareket akışları her yönde milyonlarca kez tekrarlanır. Robotlar, tekrarlanan işlerde, üstelik son derece zorlu koşullarda bile kesintisiz bir hassasiyeti ve değişmeyen kaliteyi garanti eder. Kullanılan robot kabloları şiddetli hızlanma ve yavaşlama, çekme ve üç boyutlu yüklerden kaynaklanan çeşitli kuvvetler, burulma ve bükülmeden kaynaklanan kuvvetler nedeniyle en yüksek gerekleri karşılamak zorundadır. Robot kabloları bu gereklere uygun olmalıdır, ama aynı zamanda kullanım amacına göre de mümkün olan en büyük hareket serbestliğini sağlayabilmek amacıyla dar alanlarda, fazla yer kaplamadan robot kolu içinden geçebilmelidir.

Roboflex® marka kablolarımız çok farklı yükler için uygun çözümleri sunar. Kablolar burulma, bükülme, esneklik, aşınma, çentik dayanımı, yağ dayanımı ve kaynak cürufuna dayanım ile beraber kimyasal, termik ve mekanik gerekleri karşılar.

HELUKABEL, robot uygulamaları için sensörler, veri, ağ ve veri yolu, kontrol ve motor kabloları alanlarında çeşitli kesitlerde kablolar sunar. HELUKABEL, robot kablolarını ve hazır setleri stoklarında hazır bulundurmakla beraber müşterilere özel çözümler de sunar. Sizin için uygulamalarınıza uygun kablolar ve onlara ait kablo koruma sistemlerini geliştiriyoruz, bunlar için montaj ve yerinde servis hizmetleri de sunuyoruz.

Özel uygulamalarınız için doğru ürünlerin seçimi konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız ve sorularınız için her zaman emrinize amadeyiz.

Sektör uzmanlarımıza danışmak için buradan randevu alabilirsiniz veya + 90 212 502 41 95 numaralı telefondan ya da info@helukabel.com.tr adresinden e-postayla bize ulaşabilirsiniz.