Tahrik teknolojisine yönelik kablo, iletken ve aksesuarlar

Tahrik teknolojisi günümüzde artık endüstriyel üretimden ayrı düşünülemez: O olmasaydı hiçbir konveyör çalışmaz, hiçbir robot kolunu oynatamaz ve hiçbir takım tezgahı parça üretemezdi. Tahrik teknolojisi, kuvvet aktarımı yardımıyla hareket sağlar, makinelere enerji verir ve gerek duyulan bilgileri iletir. Bunların her ikisi de kablolar ve iletkenler yardımıyla iletilir. Burada sıklıkla enerji aktarılmakla kalınmaz, aksine başka fonksiyonlar da sağlanır, örneğin büyük veri hacimleri iletilir veya tahrik elemanlarının kontrol edilmesi sağlanır – üstelik hepsi de sorunsuzca gerçekleşir. Kullanılan kablolar ve iletkenler farklı kullanım alanları itibarıyla çok farklı ortam koşullarına maruz kalır. Bunlar örneğin sağlam ve esnek olmalı veya elektromanyetik uyumluluğa (EMC) sahip olmalıdır. İşte burada HELUKABEL firmasının bilgi birikimi devreye giriyor.

TOPSERV® markası altında tahrik teknolojisi alanındaki kablolar ve iletkenler için çok çeşitli gereksinimleri ve özellikleri bir araya getiriyoruz. Hareketli ve sabit kullanıma yönelik ürünler, çeşitli bükülme radiusları, halojensiz ve UV dayanımlı kablolar sunuyoruz. Portföyümüzde ayrıca hareketli kablo kanalı uygulamalarına yönelik kablo ve iletkenler bulunduğu gibi, açık alanda kullanıma uygun motor, servo ve enkoder kabloları da sunuyoruz. Zorlu endüstriyel ortamlarda kullanım konusunda ise AR-GE merkezimizde her gün yağ, sıcaklık, torsiyon ve kablo taşıyıcı testleri yapılıyor ve belgeleniyor.

HELUKABEL, TOPSERV® Hybrid serisi ile yaygın kullanımdaki servo motorlar için tek kablolu çözümler de sunuyor. Bunlar daha teknolojik açıdan az bağlantı gerektiriyor, bu da müşteriler için daha hızlı kurulum ve kolaylaştırılmış bir kablo tesisatı işi sağlıyor. Tek kablo teknolojisi bu sayede elde edilen maliyet tasarrufunun yanı sıra, hareketli makinelerde yerden ve ağırlıktan tasarruf gibi mekanik avantajları da beraberinde getiriyor.

Özel uygulamalarınız için doğru ürünlerin seçimi konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız ve sorularınız için her zaman emrinize amadeyiz.

Sektör uzmanlarımıza danışmak için buradan randevu alabilirsiniz veya + 90 212 502 41 95 numaralı telefondan ya da info@helukabel.com.tr adresinden e-postayla bize ulaşabilirsiniz.