Gıda maddeleri ve içecek endüstrisine yönelik kablo, iletken ve aksesuarlar

Makinelere ve onların elektrik bileşenlerine ilişkin gerekler gıda maddeleri işleyen endüstride klasik tesis kurulumunun standartlarını fersah fersah aşmaktadır. Hijyen konusu burada kilit bir konumdadır. Üretim tesisleri ve onların bileşenleri “hijyenik tasarıma” sahip olmalıdır; kablo ve iletkenler kadar fiş ve soketler gibi kablo aksesuarları da buna dahildir.

Gıda maddeleri ve içecek endüstrisinde en yüksek hedef, ürünlerin kirlenmesini önlemektir. Üretim tesislerinin ve onların bileşenlerinin hijyen kurallarına uygun tasarlanması buna katkı sağlar. Tesisler, zararlı mikroorganizmaların açığa çıkmasının mümkün olmayacağı şekilde tasarlanmak zorunda olan asıl tasarımın yanı sıra kolay temizlenebilir olmalı, agresif temizlik ve dezenfeksiyon maddeleriyle ve sıcak buharla baş edebilmelidir. HELUKABEL, kontrol ve enerji kabloları için termik, kimyasal ve mekanik olarak yüksek düzeyde dayanıklı olan geniş bir ürün yelpazesi sunar.

HELUKABEL ürün gamı bunlara uygun kablo aksesuarlarını da içerir: Mesela HELUTOP HT-Clean son derece düz bir yüzeye sahiptir, her türden kirler bunun üzerinde kolayca tutunamaz. Ayrıca paslanmaz çelik rakor da kullanımda olan her türlü kimyasal temizlik maddesine karşı dirençlidir. EHEDG (European Hygienic Engineering & Design Group) tarafından ruhsat verilmiştir ve dolayısıyla gıda maddelerinin güvenli üretimi için uygundur. Rakorlar ayrıca FDA (Food and Drug Administration) gereklerine de uygundur ve Ecolab sertifikaları vardır. Bununla ilgili broşürü bu sayfada veya indirme sayfasında bulabilirsiniz.

Özel uygulamalarınız için doğru ürünlerin seçimi konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız ve sorularınız için her zaman emrinize amadeyiz.

Sektör uzmanlarımıza danışmak için buradan randevu alabilirsiniz. Veya + 90 212 502 41 95 numaralı telefondan ya da info@helukabel.com.tr adresinden e-postayla bize ulaşabilirsiniz.