Yeniden keşfedilen bir gelenek – rüzgar enerjisi

İnsanlar, tahıl öğütmek veya su pompalamak için yüzyıllardır rüzgar enerjisinden yararlanıyorlardı zaten. Ancak günümüzde rüzgar enerjisi yeşil elektrik üretimi konusunda önemli bir rol üstleniyor ve sektör içinde de elektrik üretimine en büyük katkıyı sağlıyor. Dünyayla kıyaslandığında Almanya’daki rüzgar endüstrisi dünya pazarının öncüleri arasındadır ve sahip olduğu potansiyel henüz sınırlarına ulaşmamıştır. Eski tesislerin yerini daha verimli olan sistemler alıyor ve şimdiye dek elverişli olmayan bölgeler de artık kullanılabiliyor. Rüzgar santralleri artık tüm kıtalarda ve tüm iklim bölgelerinde bulunuyor, yalnızca karada değil, açık denizlerde bile aşırı uçlardaki iklim koşullarına direniyor. Buralarda deniz suyuna, yağlara, ozona ve UV ışınlara dayanıklı olmak bir seçenek değil, aksine bir zorunluluktur!

HELUKABEL, hem on shore ve off shore rüzgar enerjisi santrallerinin hem de komple rüzgar enerjisi parklarının altyapı kablo tesisatı için optimum çözümler sunar. Komple portföyümüz sayesinde bakır veya alüminyum iletkenli alçak ve orta gerilim kabloları, burulabilir kablolar, veri ve ağ teknolojisi, ön üretimli fiberoptik iletkenler, endüstriyel bağlantı teknolojileri, kabloları sabitlemek ve gruplandırmak için aksesuarlar sunuyoruz – üstelik hepsi tek elden.

Size özel uygulamalarınız için uygun ürünlerin seçimi konusunda size danışmanlık vermekten memnuniyet duyarız.

Bizimle iletişime geçmeniz yeterli: + 90 212 502 41 95 numaralı telefondan veya info@helukabel.com.tr adresinden e-posta ile bize ulaşabilirsiniz.

Illustration of a wind turbine with explanations