Otomasyon teknolojisine odaklanan komple çözümler

HELUKABEL, kablo üreticisi Sangel Systemtechnik firmasını devraldı

Sangel headquarter and various confections

HELUKABEL, Mart 2022 sonunda Sangel Systemtechnik GmbH firmasını satın aldı.

HELUKABEL büyümeye devam ediyor: Mart 2022 sonunda Sangel Systemtechnik GmbH firmasını satın aldık. Merkezi Bielefeld’de bulunan ve Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde de bir lokasyonu olan şirket, grubumuzun yeni üyesi oldu.

Sangel Systemtechnik, kurulduğu 1996 yılından beri büyüyerek makine imalatı ve tesis kurulumu alanlarına yönelik üstün nitelikli endüstriyel kablo ve komple sistem grupları üreticisi konumuna gelmiştir. Şirket zaten uzun yıllardır HELUKABEL ile yakın işbirliği içindeydi. Yönetim ekibinin tamamı gibi kendisi de görev başında kalmaya devam edecek olan Genel Müdür Frank Sangel, “Ortaklığımızı gelecekte daha da yoğunlaştırmak ve ortaya çıkan sinerjiyle müşterilerimizin giderek artan beklentilerini karşılayabilmekten dolayı mutluluk duyuyoruz,” diyor.

HELUKABEL için ise Sangel firmasının satın alınması, sistem tedarikçisi olma yolunda ürün portföyünü tamamlayan diğer bir adım anlamını taşıyor. Hedefimiz, özellikle tahrik ve otomasyon teknolojileri alanında daha güçlü bir şekilde ısmarlama komple çözümler sunabilmektir – buna bağlı şirketlerimiz olan Robotec Systems ve EKD Systems ile işbirliği de dahildir. Ayrıca bu yeni ortaklık sayesinde kablo üretimi alanındaki uluslararası faaliyetlerimizi Avrupa’dan Asya’ya ve Kuzey Amerika’ya kadar genişletebileceğiz.

Kablo Montajı
Sangel Systemtechnik firması makine üretimi ve tesis kurulumu alanlarında endüstriyel kablo üretimi ve komple sistem grupları konusunda lider bir üreticidir.

Sangel Systemtechnik firmasının 220 çalışanına, HELUKABEL ailesine hoş geldiniz diyoruz! Şirketler grubumuzun en yeni üyesi hakkında ayrıntılı bilgilere www.sangel.com adresinden ulaşabilirsiniz.

geri