Hareketli kablo kanalında daha uzun kullanım ömrü

Yeni HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA hareketli kanal kablosunu şimdi keşfedin!

HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA

HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA ile HELUKABEL, hareketli kanal kablolarının yeni bir versiyonunu piyasaya sürdü

HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA ile HELUKABEL, hareketli kanal kablolarının yeni bir versiyonunu piyasaya sürdü. Tamamen baştan tasarlanmış kablo, kullanıcılarına özellikle değişken sıcaklıklar ve hava koşullarına maruz kalan dış ortam vinç sistemlerinden yüksek dinamiklere ve küçük montaj alanlarına kadar çeşitli zorlu koşullarda bir takım avantajlar sağlamaktadır

Makine ve tesis mühendisliğinde hareketli kablo kanalı kullanımına yönelik gereksinimler sürekli artmaktadır: Bir yandan sistemler giderek daha yüksek hareket mesafeleri, ivmeler ve hızlarla başa çıkmak zorunda kalırken, diğer yandan daha kompakt tasarımlar nedeniyle mevcut kurulum alanı azalmaktadır. Bu nedenle hareketli kablo kanallarında kullanılan kablolar da son derece esnek ve dayanıklı, ancak aynı zamanda mümkün olduğunca ince ve hafif olmalıdır.

HELUKABEL, HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA ile bu soruna ideal bir çözüm sunuyor: test edilmiş MULTISPEED 500-TPE UL/CSA kanal kablosunun geliştirilmiş versiyonu TPE´den yapılmış bir dış kılıfa sahiptir. Aşınmaya karsı yüksek dirençli olmasına rağmen Poliüretandan (PUR) yapılan benzer kablolara göre %10 oranında daha ince ve %4 oranında daha hafiftir. Bundan dolayı kullanıcılar hareketli kablo kanallarında alan tasarrufu da sağlar. Daha hafif oluşu aynı zamanda daha dinamik olmasını sağlar. Bir diğer yeni özellik ise hem üst hem de alt değer olarak genişletilmiş sıcaklık aralığıdır. Bu, çok çeşitli uygulamalarda kablonun hizmet ömrünü önemli ölçüde artırır.

Bir diğer yepyeni özellik ise HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA'nın daha uzun mesafelerde hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde sıyrılmasını sağlayan entegre kablo yırtma-açma ipliğidir. Bu, kablo kanalı kurulumu sırasındaki gerekli süreyi önemli ölçüde azaltır. UL ve CSA onaylari sayesinde, ihracat odaklı makine ve tesis üreticileri kabloyu uluslararası alanda kullanabilir, böylece mükerrer depolamadan kaçınır ve dökümantasyonunu kolaylaştırır.

Bending tests

Yaklaşık 50 milyon bükülme döngüsü ile HELUKABEL, yeni kabloyu kendi test laboratuvarlarında kapsamlı bir şekilde test etmiştir.

MULTISPEED serisinin sağladığı avantajları piyasaya sürdügümüz yeni versiyon da sağlamaktadır . Bunlar arasında 5xd minimum bükülme yarıçapı, optimum damar yönlendirmesi sağlayan köşebent dolgulu kılıf ve kabloya etki eden kuvvetleri eşit olarak dağıtmak için yedi damardan itibaren çift ve grup halindeki bükümlü damarlar yer almaktadır. HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA, elektromanyetik uyumluluk (EMC) özelligini optimize edebilmek için örgülü ekrana sahip versiyon olarak da mevcuttur.

Yaklaşık 50 milyon bükülme döngüsü ile HELUKABEL, yeni kabloyu kendi test laboratuvarlarında kapsamlı bir şekilde test etmiştir. HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA, kullanıcılarına hareketli kablo kanallarında kullanmak için son derece işlevsel, dayanıklı ve verimli bir çözüm sunmaktadır. Bir sistem tedarikçisi olarak HELUKABEL, kablolar ve konektörler dahil olmak üzere, kuruluma hazır hareketli kablo kanalı kablolarini doğrudan tedarik etmektedir.

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? O halde bizimle iletişime geçin! Sizinle birlikte kullanım alanınız için en uygun çözümü geliştirelim.

geri