Şirketler grubunun yeni üyesi

HELUKABEL, EKD Systems firmasını satın aldı ve portföyüne kablo taşıyıcılarını da kattı

EKD Systems joins the HELUKABEL Group

Merkezi Düsseldorf yakınındaki Erkrath şehrinde bulunan EKD Systems firması, çelik, paslanmaz çelik ve plastik malzemelerden müşteriye özel kablo taşıyıcılar geliştirme ve üretme alanında uzmanlaşmıştır.

HELUKABEL Grubu yeni üyesini kutluyor: 2022 yılının başında ekd gelenkrohr GmbH firmasını devraldık. Şirket Düsseldorf yakınındaki Erkrath şehrinde yerleşiktir ve bundan böyle 37 ülkede, 59 lokasyona sahip uluslararası ağımızın bir parçası ve bir HELUKABEL şirketi olarak EKD Systems unvanı altında faaliyetlerini sürdürecek.

1970 yılında Ernst Klein tarafından kurulan EKD firması, çelik, paslanmaz çelik ve plastik malzemelerden müşteriye özel kablo taşıyıcılar geliştirme ve üretme alanında uzmanlaşmıştır. Şirket bu alanda adet olarak küçük ile orta ölçekte müşteri istekleri doğrultusunda uygulamaya özel sistem çözümlerine odaklanmaktadır. Şirket bunun için çok sayıda işleme merkezine, kendine ait takım ve kalıp üretimine, geniş kapsamlı bir tam otomatik plastik enjeksiyon tesisine sahiptir. Şirketin önceki sahipleri olan Ansgar ve Holger Klein, “HELUKABEL ile ekibimizin işyerlerini uzun vadede güvenceye alan bir devamlılık anlaşması yapmış olmaktan dolayı memnunuz,” diyorlar.

Bizim için bu devir, sistem ve çözüm sağlayıcı olma yolunda önemli bir adım daha atıldığı anlamına geliyor: HELUKABEL bundan böyle dünyada hem kablo hem de kablo taşıyıcıları üreten tek şirket olacak. Hedefimiz, müşterilerimize yalnızca bir bileşen yerine ön üretimli ve kullanıma hazır komple yapı grupları sunabilmektir. Bu sayede uygulayıcıların maliyetleri azalacak ve bağlantı teknolojileri alanındaki her soruları için yalnızca bir muhataba danışmaları gerekecek.

Özellikle kişiye özel üretim zaten HELUKABEL firmasının özelliği olagelmiştir. Bu alanda EKD Systems firması portföyümüzü tamamlayan ideal bir katılım oldu. Ayrıntıları merak ediyor musunuz? Öyleyse en iyisi hemen www.ekd-systems.de sayfasına bir göz atın ve grubumuzun yeni şirketiyle tanışın!

geri